İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yollarından biri de sir ağda.

Sir ağda kullanımı depilasyonun en etkili yöntemlerinin başında geliyor. Sir ağda kıl köklerini zayıflatıyor ve düzenli kullanımla kıllardan belirli oranda kurtulmayı sağlıyor.

 

 

Neden Sir Ağda?

Tüm depilasyon yöntemleri içinde en sağlıklısı sir ağdadır. Diğer yöntemler(cımbız, sarartma, tüy dökücü kremler, jilet, ip, elektrikli makineler…vs) kıl köklerinin güçlenmesine neden olur ve uzun vadede daha kıllı bir vücut yaratır. Sir ağda kullanan bir kişinin kıllarındaki zayıflama nedeniyle depilasyon süresi ve depilasyon sıklığı giderek azalır.

Sir ağdanın avantajları

  • Çok temiz ve hoş görünümlü depilasyon sağlar
  • Klasik ağda gibi şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmez ve zayıflatır.
  • Uzun vadede kılların zayıflamasını ve tüylenmenin azalmasının sağlar
  • Uygulama sırasında derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizleyerek doğal bir peeling sağlar.
  • Tamamen doğal etken maddelidir. (çam reçinesi)
  • Batık ve kıl dönmesi oluşumunu azaltır.
  • Her bölgeye uygulanabilir.

Sir ağda nedir?

Sir ağda çam reçinesinden üretilen yapışkan, ısı ile akışkanlık kazanan doğal bir depilasyon ürünüdür.

Sir ağda uygulaması sağlıklı mıdır?

Doğru olarak hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 sağlıklı bir yöntemdir. Ancak ağda uygulanacak kişinin çam reçinesine alerjisi olması durumunda geçici rahatsızlıklar yaşanabilir.

Kimlere sir ağda uygulanmaz?

Çok yaşlı ve derisi gevşek olan kişilere sir ağda uygulanmamalıdır. Ayrıca, ağda uygulanacak bölgedeki deride güneş yanığı, kesik, çatlak veya deri hastalıkları varsa sir ağda uygulanmamalıdır. Dermatolojik olarak tedavi görenler ve şeker hastalarının sir ağda kullanımı için doktoruna danışması gerekmektedir.

Erkeklere sir ağda uygulanabilir mi?

Sir ağda erkeklerde de başarılı sonuç verir. Şeker içermeyen sir ağda kıl köklerini zayıflatır ve uzun vadede de kılların azalmasını sağlar. Özellikle erkeklerde yanak ve boyundaki tüylerde etkilidir. Erkekler traş olurken güçlenmemeleri için göz altındaki tüyleri jilet ile almak istemez. Bu üst yanak tüyleri ve diğer tüm vücuy tüyleri için sir ağda son derece faydalı bir yöntemdir.

Adet döneminde sir ağda yaptırılır mı?

Regl döneminde sir ağda uygulamasının bir sakıncası olmamakla beraber tavsiye edilmemektedir. Regl döneminde kadın vücudunda ödemler oluşabilmektedir. Ve bu dönemde yapılan sir ağda uygulaması daha ağrılı ve sancılı olabilir. Bu nedenle sir ağda uygulamasının regl döneminden 3 gün önce ya da 3 gün sonra yapılması tavsiye edilir.

Sir ağda nerelerde uygulanır?

Sir ağda hem bayanlarda hem erkeklerde kirpikler hariç tüm vücut bölgelerinde kullanılabilinir.Hatta burun içi kıllarıda sir ağda ile temizlenebilir..

Sir ağda ne sıklıkta uygulanır, ne kadar sürer?

Sir ağda ilk başlangıçta 21 günde bir uygulanır. Periyodik uygulamaların ardından  kişinin kıl yapısı ve durumuna göre süreç uzamaya başlar. Düzenli kullanımla tüylenmede azalma ve tüylerin daha cansız ve yavaş çıktığı gözlemlenebilir. Sir ağda seansları ağda yapılacak bölgeye göre 5 dakika ile 45 dakika arasında genel olarak sürmektedir.

Sir ağdadan sonra duş alınır mı?

Böyle bir gereklilik yoktur. Sir ağda vücutta herhangi bir pislik ya da kirlenme bırakmaz. Sir ağda uygulaması sonrası duş tamamen isteğe bağlıdır, yapılması zorunlu değildir. Ancak ender durumlarda olası kıl kökü iltihaplanmalarına karşın 3 ila 6 saat suya temas ettirmemekte fayda vardır.

Sir ağda gerçekten batığa iyi gelir mi?

Batık derindeki kıl köklerinden çıkan tüyün üst deriyi delememesi ve içeriye doğru büyümesi nedeniyle oluşan bir rahatsızlıktır. Sir ağda batık oluşumunu azaltır. Sir ağda işlemi sırasında üstteki ölü deri hücreleri de tüylerle beraber alınır ve kılların üst deriyi aşamama problemi önlenmiş olur. Elbette uygulamada bu konuda çok önemlidir.